Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oznámenia občanom

Oznamy

CHARITATÍVNY ZBER ŠATSTVAVytlačiť
 

plagat zber satstva.jpg

Spoločnosť ECO TEXTIL organizuje v našej obci charitatívny zber šatstva

Jedná sa hlavne o nepoškodený a čistý tovar, vhodný pre ďalšie použitie.

Zbiera sa: tričká, svetre, bundy, nohavice, obleky, šaty, posteľné obliečky, plachty, paplóny - nie z peria, topánky hračky - uložené vo vreciach

Zber sa uskutoční v sobotu 16. marca 2019 v budove starej školy v čase od 10,00 hod. do 12,00 hod.


 
 

Pozvanie na MDDVytlačiť
 

plagat k MDD 2019 zm.jpgStarosta obce a obecné zastupiteľstvo obce Sedmerovec pozýva všetky deti a rodičov v sobotu, 1.júna 2019 o 15,00 hod. na ŠPORTOVÉ POPOLUDNIE pri príležitosti MDD na ihrisku v Sedmerovci. Na záver nebude chýbať tradičná sladkosť a opečené dobroty,

Tešíme sa na Vás!


 
 

Môžeme platiť daneVytlačiť
 

euro.jpgOznamujeme občanom a daňovníkom obce Sedmerovec, že od pondelka, 13. mája 2019 sa môžu platiť dane z nehnuteľnosti, platba za vodu a poplatky za vývoz komunálneho odpadu.


 
 

Pozývame Vás na oslavy Dňa matiekVytlačiť
 

den matiek 2019 ym.jpg


 
 

Udržujme čistotu obce !!!Vytlačiť
 

Upozorňujeme občanov, ktorí znečisťujú miestne komunikácie, blatom opadávajúcim z kolies traktorov, aut, štvorkoliek a motoriek, aby si pri výjazdoch z rolí a poľných ciest očistili svoje kolesá a v prípade znečistenia komunikácie zabezpečili jej očistenie.

Urobme preto všetko, aby to nevyzeralo ako v sobotu 4.5.2019 o 13,00 hod.Upozorňujeme občanov kopie.jpg


 
 

Povinnosť všetkých podnikateľov, ktorí evidujú tržbu.Vytlačiť
 

Finančná správa spustila projekt eKasa. Ide o online napojenie pokladníc na finančnú správu. Nové povinnosti sa týkajú všetkých podnikateľov, ktorí evidujú tržbu. Podnikatelia musia svoje pokladnice upraviť alebo vymeniť a zapojiť sa do systému eKasa najneskôr od 1.júla 2019.  Finančná správa v tejto súvislosti dáva do pozornosti nasledovný oznam:

Podnikatelia, ktorí evidujú tržbu v registračných pokladniciach, musia požiadať o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient a to čo najskôr.

O pridelenie kódu je potrebné požiadať čo najskôr aj v prípade, ak sa k systému eKasa budú pripájať až od júla 2019. Vyhnú sa tak potenciálnemu náporu počas posledných dní. Pokladnicu si totiž po pridelení kódu do 1. Júla 2019 zinicializujú kedykoľvek podľa vlastného uváženia a bez zbytočnej časovej tiesne. 

Každá pokladnica musí mať svoj kód. Žiadosť je potrebné podať elektronicky prostredníctvom osobnej internetovej zóny na portáli finančnej správy. Formulár je dostupný v časti Katalóg formulárov. Finančná správa takto prijatú žiadosť spracuje. Po spracovaní žiadosti si podnikateľ v osobnej internetovej zóne v časti eKasa stiahne tzv. inicializačný balíček a svoju pokladnicu si následne zinicializuje kedykoľvek do 1.júla 2019, resp. do termínu, keď prvýkrát začne evidovať tržbu. Táto povinnosť sa týka všetkých podnikateľov, ktorí evidujú tržbu a musia prejsť na tzv. online registračné pokladnice, prípadne bezplatnú virtuálnu registračnú pokladnicu.

Viac informácií na telefónnom čísle 048/4317222 alebo na www.financnasprava.sk

TAXANA plagát_výzva na podávanie žiadostí_eKASA kopie.jpg


 
 

UPOZORNENIE Okresného riaditeľstva hasičského a záchranného zboruVytlačiť
 

„Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne upozorňuje občanov v súvislosti so zabezpečením ochrany lesov pred požiarmi a prevenciou proti vzniku požiarov v prírodnom prostredí na dodržiavanie povinností, ktoré im vyplývajú zo zákona o ochrane pred požiarmi a to najmä na zákaz vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov a zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k jeho rozšíreniu. Za porušenie uvedených povinností môže byť fyzickej osobe uložená pokuta vo výške 331,- €. Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne ďalej žiada občanov, aby bez meškania ohlásili na telefónnych číslach 150 alebo 112 každý požiar spozorovaný v prírodnom prostredí a tak napomohli rýchlejšej lokalizácii a likvidácii požiaru.“

mjr. Ing. Milan Dudák, riaditeľ


 
 

RADY SENIOROMVytlačiť
 

rady seniorom2 kopie.jpg


 
 

Otvárcie hodiny zberného hniezdaVytlačiť
 

odpad-trideny.jpgVážení občania,

Na základe rozhodnutia Obecného zastupiteľstva obce Sedmerovec, oznamujeme občanom, že zberné hniezdo v priestoroch starej školy bude otvorené pravidelne vždy v sobotu v párnom týždni, v čase od 10.00 do 12,00 hod.

V tomto čase je možné priniesť len plasty vo vreciach, elektroodpad alebo staré železo.

Mimo tohto času bude dvor zatvorený.

elektroodpad 2.jpgRobme všetko pre to, aby naša obec bola čistá.


 
 

Zmena úradných hodín Pošta SlavnicaVytlačiť
 

Logo_SP_v_obrazoko_245.jpgHODINY PRE VEREJNOSŤ od 01.04.2019

Pondelok, utorok, štvrtok, piatok:

08:00-12:00, 13:00-15:30hod.

Streda:

08:00-11:45, 15:30-17:00hod.


 
 

dnes je: 17.6.2019

meniny má: Adolf

Počasie v Sedmerovci

webygroup
ÚvodÚvodná stránka